عضویت در کانال تلگرام سایت

عضویت در خبرنامه

آدرس ایمیل خود را وارد کنید

Delivered by FeedBurner

مجموعه ای از گالری ها

2432 بازدید

معبد آکشاردام دهلی نو (Akshardham Temple New Delhi)

معبد آکشاردام دهلی نو (Akshardham Temple New Delhi)

یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری هند ، معبد آکشار دام است که در حاشیه ی رود یامونا و مجاورت دهکده ی مسابقات کشورهای مشترک المنافع سال ۲۰۱۰ قرار گرفته است. این معبد بزرگترین معبد آیین هندو در جهان است که بسیاری از گردشگران تور هندرا به خود جذب می کند. معبد در شب با نورپردازی بی نظیرش چشم را خیره می کند. هوای خنک، معبد زیبا، نورپردازی فوق العاده تکنیکی، عظمت بناها ، کنده کاری ها و عشق و اعتقاد کسانی که آنجا را ساخته اند باعث می شود که سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

معبد آکشاردام دهلی نو

معبد آکشاردام دهلی نو

معبد آکشاردام آمیخته ای از تکنولوژی و معماری نوین است. این معبد از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵ توسط ماهاراج پراموخ سووآمی ساخته شد.۷۰۰۰  هزار استادکار به همراه ۳۰۰۰ داوطلب بر روی بنای معبد آکشاردام کار کردند و بیش از ۶۰۰۰ تن سنگ رس از راجاستان به این معبد فرستاده شد. در بین استادکاران، تعدادی کشاورز و ۱۵ هزار زن محلی نیز دیده می شد که از قحطی رنج می بردند و به واسطه ی انجام این کار توانستند درآمد مناسبی کسب کنند.  اولین برش های سنگ معبد توسط ماشین انجام شد اما حجاری و تزئینات بعدی همگی با دست صورت گرفت. هر شب حدود ۱۰۰ کامیون مصالح به این معبد وارد می شد و ۴ هزار کارگر و داوطلب بر روی بنای ساختمان کار می کردند.

معبد آکشاردام دهلی نو

معبد آکشاردام دهلی نو

معماری آن ترکیبی از سبک‌های معماری سرتاسر هند است. ساختمان اصلی مستقر در وسط معبد بر اساس علم جهت یابی و معماری هندی ساخته شده که تماما از جنس سنگ می باشد. بر روی تمامی دیوارها و سنگ‌های نمای بنا،کنده‌کاری و حجاری‌های دستی صورت گرفته و هزاران نفر در ساخت آن نقش داشته‌اند.

تمامی ستونها و دیوارهای معبد مملو از مجسمه های کنده کاری شده است و مجسمه های بزرگی از کریشنا و رادا و …. دیگر خدایان در معبد وجود دارد. همچنین در وسط معبد مجسمه آخرین پیامبرهندوها به نام Swaminarayan را خواهید دید. دیواره خارجی معبد نماهای کنده کاری شده از پیکره فیلهای متعدد است و دریاچه جلوی معبد با فواره هایی از مجسمه کله گاو خودنمایی می کند که در شب بسیار زیبا و دیدنی است.

معبد آکشاردام دهلی نو

معبد آکشاردام دهلی نو

معبد آکشاردام دهلی نو

معبد آکشاردام دهلی نو

برچسب ها

0 دیدگاه در “معبد آکشاردام دهلی نو (Akshardham Temple New Delhi)”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات متنی

بایگانی

دسته‌ها

امتیاز میدهید ؟